چابکسر نیوز
 
رییس ستاد یادواره شهدا بخش چابکسر گفت: امسال جهت هر چه بهتر برگزار کردن یادواره شهدا برنامه های متنوعی اجرا شد .

بخشدار چابکسر گفت: از جمله این برنامه ها برگزاری زیارت عاشورا در مزار شهدا میانده ، گلباران مزار شهدا ، پیاده روی خانوادگی از مزار شهدای گمنام  تا مزار شهدای میانده  و دادن جوایز به هشت نفر به قید قرعه سفر زیارت مشهد مقدس ، برگزاری شبی با خاطره در مسجد قاسم آباد سفلی ، راه اندازی دسته عزاداری از مسجد پیامبر اعظم (ص) تا سید جهان آبجی و فرزندش آقا سید هاشم ، دیدار با خانواده های معظم شهدا  با تقسیم بندی اعضای ستاد به هشت گروه  و هم زمان با دیدار از تمام خانواده های معظم شهدا  در سطح بخش چابکسر  و برگزاری یادواره شهدا همزمان با شهادت امام رضا (ع) در مسجد بازار بوده است.

فرمانده قرار گاه قرب کوثر خاتم النبیا (ص) نیز گفت: از همه کسانی که در این کشور پهناور نام شهدا را و مقام شهدا و وصیت نامه شهدا را در جامعه ترویج می کنند تقدیر و تشکر دارم .

سردار حزنی گفت: هیچ جنگی مانند هشت سال دفاع مقدس حماسه ساز نبود . ما در این هشت سال دفاع مقدس به عنوان تنها نظامی در دنیا هستیم که رمز عملیات آنها اسم ائمه اطهار بود. در این جنگ از هر قشر کارگر کارمند پزشک روحانی  و سپاهی و بسیجی  و..... حضور داشتند .

وی اعلام کرد: میانگین سن شهدا دفاع مقدس 22 سال است که حدود 46 درصد از شهدای ما سن 16 تا 20سال داشتند، یعنی افرادی که کمترین گناه را داشتند. و 71 درصد از شهدای ما مجرد بودند . 75 درصد اسامی شهدا اسم ائمه اطهار بوده که 45000 نفر اسم محمد،30000 نفر اسم علی  و بقیه اسم های دیگر .

فرمانده قرارگاه قرب کوثر خاتم الانبیا (ص) خاطر نشان کرد :نظام جمهوری اسلامی تنها نظامی بود که تمام مردم در جنگ مشارکت داشتند  و این امر در دنیا بی سابقه بود .

وی آرامش امروز ایران را مدیون خون شهدا دانست  و یاد آور شد:به برکت خون شهدا نظام جمهوری اسلامی  تثبیت و سبب بیداری اسلامی در منطقه شده است .

خواندن دل نوشته یکی از فرزندان شهدا  که در پایان با مداحی حاج عباس اکبر نژاد حال و هوای خاصی به این مراسم بخشید.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هشتم دی ۱۳۹۳ توسط ساناز قربان پور
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک